auta z usa

Uszkodzone auta z USA – czy to się opłaca?

W Polsce kupowanie powypadkowych i na inne sposoby uszkodzonych samochodów jest czynnością na porządku dziennym. Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu podejmując się naprawy zepsutego pojazdu można czasami zaoszczędzić nawet małą fortunę. Często nawet sprowadza się zniszczone samochody na przykład z Niemiec albo Francji, by po renowacji mogły one dumnie jeździć po polskich drogach. Niektórzy jednak posuwają się o krok dalej i sprowadzają uszkodzone auta z USA. Czy to się opłaca?

Kilka słów o samochodach z USA

Miłośnicy motoryzacji z pewnością wiedzą, że samochód wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych zwykle cechuje się najwyższą jakością wykonania i znakomitymi komponentami. Nieważne czy chodzi o dostępne na eBay USA samochody używane, czy też pojazdy, które dopiero co opuściły fabrykę samochodów – amerykańskie auta są jednymi z najlepszych na świecie i każdy wprawiony kierowca powinien być w stanie to zauważyć. Warto też wspomnieć, że zwykle są one znacznie tańsze, a import z USA pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Czy importowanie uszkodzonych aut z USA jest tak samo opłacalne?

Okazuje się, że w większości przypadków kupno uszkodzonego samochodu ze Stanów pozwala nie tylko zaoszczędzić tyle samo co w przypadku zakupu nowego pojazdu, ale znacznie więcej. Oczywiście mowa tu o stosunku cen między uszkodzonymi autami z USA i Europy. Powypadkowe samochody ze Stanów Zjednoczonych można kupić za przysłowiowe grosze, a po wizycie w warsztacie ich wartość wielokrotnie wzrasta. Na dodatek Amerykanie mają tendencję do częstej zmiany pojazdów po wypadkach, dlatego nierzadko można natrafić na przyzwoity i prawie sprawny samochód za cenę adekwatną do aut ze złomowiska.

Należy jednak być rozważnym i nie kupować uszkodzonego samochodu bez dokładnego przeanalizowania jego stanu. Choć na amerykańskim rynku można znaleźć wiele powypadkowych aut w świetnym stanie, to w każdym rejonie zdarzają się wypadki, w których samochód ulega niemalże całkowitemu zniszczeniu. Często dochodzi też chociażby do klęsk żywiołowych, będących przyczyną zalania niejednego pojazdu oraz innych nieodwracalnych szkód.

Jak importować uszkodzone auto z USA?

Istnieje wiele sposobów na sprowadzenie uszkodzonego samochodu ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. O ile w przypadku sprawnych aut kupujący nierzadko decydują się wykonywać wiele czynności logistycznych na własną rękę, to kupując uszkodzony model najlepiej jest zlecić to zadanie specjalizującej się w tego typu imporcie firmie. Dlaczego? Powypadkowe auta są mimo wszystko znacznie delikatniejsze i trudniejsze w przewozie, a ich zakup budzi więcej wątpliwości oraz wymaga dokładniejszej analizy oferty. Dlatego też najlepiej aby wszystko to zostało przeprowadzone w profesjonalnych warunkach.

Oczywiście wybór sprawdzonej firmy importerskiej to także ogromna wygoda i oszczędność czasu. Zlecając taką usługę często nie trzeba się nawet martwić o sprawy związane z kontrolą graniczną, czy nawet samym zakupem auta. Ponadto dzięki doświadczeniu tacy pośrednicy są w stanie wybrać najszybszy, najtańszy, a przy tym najbezpieczniejszy transport dla kupionego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.