transport auta z usa

Transport auta z USA

Decydując się na zakup auta za granicą, trzeba być świadomym tego, że trzeba będzie je sprowadzić do naszego kraju. W przypadku kupna auta na na naszym kontynencie nie jest to tak problematyczne, ponieważ można przecież zamówić lawetę lub osobiście przejechać z kraju pierwotnego do Polski.

Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana w przypadku kupna auta za oceanem. Logiczne jest to, że nie da się go szybko i samodzielnie przewieźć do kraju docelowego. Z tego też powodu trzeba takie auto czy inny pojazd sprowadzić do Polski na pokładzie statku. Warto zatem korzystać z pomocy firm zajmujących się tego typu usługami ponieważ daje to możliwość szybkiej i sprawnej realizacji transakcji. Pracownicy przedsiębiorstwa postarają się jak najszybciej i jak najsprawniej przewieźć auto do kraju docelowego. Co ciekawe, można w ten sposób również zaoszczędzić, ponieważ jak wiadomo sprowadzenie auta do portu kraju europejskiego będzie wiązało się z tym, że zapłacić trzeba będzie wszelkie daniny. Jedną z nich jest podatek VAT, czyli value-added tax, którego wysokość może się różnić zależnie od kraju członkowskiego Unii Europejskiej. W Polsce podatek ten wynosi 23% i jest jednym z wyższym w Unii. Jednakże chcąc ściągnąć auto do Polski, można wybrać porty niemieckie, dzięki temu zapłaci się mniejszy podatek VAT, bo wynoszący jedynie 19%. 

Transport auta z Niemiec do Polski nie należy do trudnych. Można będzie to zrobić na wspomnianej wcześniej lawecie lub osobiście. Eksperci zalecają jednak korzystanie z możliwości zorganizowanego transportu pojazdu, ponieważ mimo tego, że stan auta będzie rozpoznany na miejscu w Stanach Zjednoczonych to nie zaleca się jechanie „świeżym” autem tak wiele kilometrów. Dlatego tego typu transakcje lepiej jest zlecić przedsiębiorstwom, które trudnią się sprowadzaniem aut zza oceanu. Dzięki fachowym radom udzielanym przez specjalistów z naszego zespołu, klient od samego początku do końca będzie świadomy tego jakie koszty musi ponieść. Jest to gwarancja zadowolenia. Co więcej, tego typu usługa oferuje dostarczenie pojazdu praktycznie pod drzwi klienta, który nie musi martwić się formalnościami. Transport auta z USA odbywa się drogą morską więc pracownicy firmy, będą również odpowiedzialni za jego transport z portu pod dom klienta. 

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupowane są auta za oceanem. Tak samo jak w Polsce, w Stanach Zjednoczonych działają różne portale aukcyjne, komisy i giełdy na których kupić można ciekawy i wyjątkowy pojazd. Równie popularne są licytacje samochodów z USA, na których można zakupić naprawdę wysokiej jakości modele w niskich cenach. Korzystając z usług firmy zajmującego się importem aut ze Stanów Zjednoczonych, ma się pewność, że wylicytowane auto będzie w odpowiednim stanie i jak najniższej możliwej cenie. Samochody używane z USA dostępne są w różnych cenach, dzięki czemu kierowcy w Polsce mogą sprowadzić sobie auto, którego koszt nie będzie odbiegał od kupna pojazdu na naszym lokalnym rynku, czy też na rynkach europejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.