zakup używanego auta z usa

Kupno używanego auta z USA

Mimo tego, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na nowe auta z salonu, to wiele z nich decyduje się na zakup auta używanego za granicą i sprowadzenie go do Polski. Polacy chętnie korzystają z możliwości importu pojazdu do kraju, ponieważ jak wiadomo jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to praktycznie niemożliwe i niedostępne dla każdego.

Transport auta z USA nie należy do najłatwiejszych z uwagi na to, że nasze kraje dzieli olbrzymi ocean. To właśnie dlatego jedyną opcją przetransportowania pojazdu do naszego kraju jest skorzystanie z drogi morskiej. Auto zapakowane w kontener już w kilka tygodni trafi do portu w Polsce lub zagranicą. Jest to bardzo bezpieczna i stosunkowo tania forma transportowania dóbr. Co więcej, daje to możliwość oszczędności ponieważ można takie auto sprowadzić do kraju, w którym są niższe podatki a następnie przewieźć je do polski drogą lądową na lawecie lub jadąc tym autem. To właśnie z uwagi na to, że branża ta jest tak rozbudowana i cały czas się rozwija, coraz więcej Polaków sięga po samochody używane z USA. Nie jest to oczywiście jedyny powód, jednakże wybierane są one tak często również dlatego, że dostępne są tam modele, których próżno jest szukać w Polsce czy innym kraju europejskim. Co więcej, dużo modeli nigdy nie zostało wypuszczonych na lokalny rynek, więc jedynym sposobem na pozyskanie ich jest sprowadzenie auta do Polski.

Jak wiadomo, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firmy zajmującej się importem pojazdów z USA. Przynosi to wiele korzyści ponieważ, osoby pracujące w zespole specjalistów od początku do końca przeprowadzą klienta przez transakcję. Osoba kupująca będzie zadowolona z używanego auta, które kupiła w niższej niż cena obowiązująca w Polsce, nawet mimo tego, że do ceny netto auta trzeba doliczyć inne opłaty takie jak cło, akcyzę czy podatek VAT. Warto pamiętać o tym, że auta takie można kupić w różnym stanie, dzięki czemu każdy może wybrać pojazd w przystępnej cenie. Auta takie są wybierane ponieważ jest to prawdziwa inwestycja na przyszłość. Jak wiadomo, niektóre modele nie będą już produkowane, z tego też powodu ich liczba na rynku coraz bardziej się kurczy. Posiadając takie auto we własnym garażu, ma się pewność, że nie będzie ono tanieć. Wręcz przeciwnie, będzie to produkt coraz mniej dostępny dzięki czemu pieniądze przeznaczone na jego zakup okażą się prawdziwą inwestycją. 

Wybierając opcję samodzielnego zakupu, trzeba być świadomym tego, że nie jest to łatwe i wymaga znajomości wielu aspektów związanych z kupowaniem aut. Kupujący będzie musiał samodzielnie sprowadzić auto i dopełnić wszelkich formalności. Jak wiadomo podróż do Stanów Zjednoczonych nie należy do najtańszych, a jeżdżenie po giełdach czy aukcjach jest bardzo żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Chcąc uniknąć takiego stanu rzeczy, lepiej jest skorzystać z oferty firmy zajmującej się importem. Fachowcy pracujący w przedsiębiorstwie osobiście wybiorą się na licytacje samochodów z USA aby w imieniu klienta zakupić auto w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.